Készítettem egy felmérést Vendégeim körében és szerte az interneten olyan hölgyek körében, akik rendszeresen hordanak műkörmöt.
Megdöbbenve tapasztaltam azt, hogy óriási tévhitben vannak a hölgyek a porcelán körmök kapcsán. Talán még nem is lenne akkora baj, hiszen a közismert mondásra alapozva hihetnénk azt, hogy a porcelán törékeny(ebb, mint a zselé).. A probléma ott kezdődik, hogya megkérdezettek 95%-a (!!!!) a körmösétől hallotta, hogy a zselé körmök tartósabbak, a porcelán jobban törik.
El kell oszlatnom az efféle vádakat, mert HAMISak!
Sok olyan vendégem van, akik munkájukból adódóan eléggé igénybe veszik a kezüket (vendéglátásban a konyhán, gyárban szikével vagy kalapáccsal dolgoznak, stb), eleinte nekik is, mint mindenki másnak zselé körmöket csináltam, ám hamar rájöttem arra, hogy ez nem elég az efféle munkakörülmények mellett. Először újraépítettem porcelánnal, meglepetésünkre semmi probléma nem volt 4 hét múlva a körmökkel.. Azóta is porcelán körmöt kapnak, hiszen jobban viseli a mechanikai hatásokat.. Nem, nem azért, mert "hú de sokkal fainabb, meg a zselé nagyon ratyi.." :) NEM! Pusztán azért, mert hiába nem rugalmas egyik anyag sem, a zselé mindig is kicsit rugalmasabb lesz, mint a porcelán.Viselés közben ez nem érezhető, de ugyanazon munkaműveletek elvégzése alatt bizony igen nagy különbség van a két anyag viselkedése között...
Arról nem is beszélve, hogy sajnos eléggé elterjedt a végzettség nélkül dolgozó, hobbi-körmös téma... Mivel sok ember megfordul ilyen helyen és ráön, hogy ez mégsem olyan jó ötlet, ezért valószínűleg utána szakemberhez fognak járni. Vagy rosszabb: A kóklerek által okozott sérülések, rossz tapasztalat miatt elkönyvelik, hogy a műköröm viselése fájdalmas, szétreszelik a körmeit..
Ezeket a tévhiteket nekünk, szakembereknek kell eloszlatnunk, ami igen nehéz, hiszen egyszer már elvesztette a Vendég a bizalmát a szakmával szemben.Szaktudásunk az, ami ezekeben az esetekben megvédhet. A mélyen okozott károkat nem tudjuk már ugyan kijavítani, de ápolni tudjuk és tudunk szépen dolgozni problémásabb körmökön is. Ez különböztet meg minket a hobbi-körmösöktől! A SZAKTUDÁS!
Mi elvégeztünk egy szakmát, amely KÉZÁPOLÓ és műkörömépítő! (Kinek-kinek pedig Lábápolás is :) )
Gyakran a barázdált körmök, a (szinte) tövig tört/rágott körmök, kanál körmök, stb. építéséhez a zselé tudása már nem biztos, hogy elég. Ilyenkor nyúlunk vegyes technikához vagy kifejezetten a porcelánhoz.
Feltétlenül győződünk meg arról, hogy milyen szakemberhez megyünk! Nézzük meg a referenciáikat, érdeklődjünk, kérdezősködjünk! Ezt sosem kell szégyellni! A jó szakember szívesen válaszol a kérdésekre, ezzel be is tudja bizonyítani a tudását, a Vendéget pedig megnyugtatja a tudat, hogy olyan helyre megy, ahol tudják, mi az a porcelán és meg is tudják csinálni, nem mondják rá, hogy a porcelán nem jó, csak azért, mert mondjuk nem tud vele dolgozni. :) (Igen, a körmösök általában ezért mondják, hogy a porcelán nem jó.)
Én annak a híve vagyok, hogy hiszem, ha látom. :)
Mondhatnak bármit, majd én kipróbálom/megkérdezem és eldöntöm, hogy az adott témában nekem mi a személyes véleményem és tapasztalatom.
Márpedig az én tapasztalatom az, hogy a porcelán (molekulaszerkezeténél fogva) strapabíróbb, mint a zselé. :)
(Mondom ezt én, aki eddig CSAK a zselének élt, aztán a kezébe adták egyszer a porcelánt és örök szerelem. :) )
Összegzés:
Jó a porcelánköröm, ha:
- szakszerűen van elkészítve
- igénybevett a Vendég keze
- olyan körmöshöz járunk, aki tudja, mit miért és hogyan kell csinálni.
Ne adjunk más véleményére és más szavára, amíg saját magunk nem tapasztalunk!
|